Tauragės "Aušros" pagrindinėje mokykloje prevencinė paskaita „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ ("tauragesausra.lt" 2016-03-03)

Tauragės „Aušros“ pagrindinėje mokykloje devintų – dešimtų klasių moksleiviams vyko prevencinė paskaita  „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“.  Užsiėmimą vedė Lietuvos Caritas atstovė Tauragėje Ona Krenciūtė, dirbanti programoje „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“.

Paskaitos metu aptartos prekybos žmonėmis formos, pasakota, kokiais būdais asmenys tampa prekybos žmonėmis aukomis, kaip apsisaugoti ir nepakliūti į šias pinkles, kaip derėtų elgtis tapus auka bei kur galima kreiptis pagalbos.

Paskaitos metu buvo rodomas prevencinis filmas „Viskas bus gerai“,  vyko diskusija, kuria siekiama atkreipti dėmesį į prekybos žmonėmis reiškinį.

 

Autorė Socialinė pedagogė Renata Oželienė

Publikuota 2016 m. kovo 3 d. http://tauragesausra.lt/pedagoginis-tevu-svietimas

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...