Seminaras „Naujos prekybos žmonėmis formos – nauji iššūkiai Kupiškio regione“ ("www.kupiskis.lt", 2018-12-28)

 2018 m. gruodžio 20 d. Savivaldybėje buvo organizuotas   seminaras „Naujos prekybos žmonėmis formos – nauji iššūkiai   Kupiškio regione“. Renginys buvo skirtas  naujoms prekybos   žmonėmis formoms, paplitusioms šalyje ir, konkrečiai, Kupiškio   regione, aptarti, joms atpažinti – kaip teisėsauga atsako į šiuos     iššūkius, kas yra nukentėjusieji, jų teisių atstovavimas ir kaip jiems   teikti psichologinę bei socialinę pagalbą.

 Seminare dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės, policijos   komisariato, Socialinių paslaugų centro, Kupiškio r. šv. Kazimiero vaikų globos namų atstovai. Pranešimus skaitė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato ONTV viršininkas T. Glotovas ir VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro darbuotoja M. Murnikaitė.

Dėmesio!
 
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
 
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
 
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Autorius: Lina Matekonienė,
Vyresnioji mero padėjėja
(8 459) 35 500
Nuotraukos autorė Lina Matekonienė

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE JAV ambasados iniciatyvos Lietuvoje prieš prekybą žmonėmis
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...