Prekyba Žmonėmis (Savaitraštis „Didmiestis“ 2016-02-05)

Šiandien apie prekybos žmonėmis nusikaltimą kalbame kaip apie vieną iš baisiausių nusikaltimų prieš žmogų: prievarta ar apgaule ciniški verbuotojai, naudodamiesi asmenų pažeidžiamumu, išvilioja juos į užsienio šalis, kur priverčia įsitraukti į prostituciją, dirbti be atlygio ir sunkiomis sąlygomis, daryti nusikaltimus.

Įvairiose įdarbinimo svetainėse, šalies dienraščiuose nesunkiai rasime skelbimų, kurie naivius ar vargo prispaustus tautiečius gundo panašiu turiniu: ,,geras darbas, puikus atlyginimas, nuo 18 iki 60 m., užsienio kalba nereikalinga, svaiginanti karjera striptizo klube, malonus laiko leidimas su jums patinkančiais vyrais“ ir t. t. Deja, nuvykus realybė neretai pasirodo visiškai kitokia: atimti asmens dokumentai, fizinė, psichologinė, seksualinė prievarta, piniginės baudos, atlyginimas nemokamas.

Lietuvos ,,Carito“ programa ,,Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ jau 15 metų teikia pagalbą išnaudotiems vaikams, moterims ir vyrams. Šimtams nukentėjusiųjų suteikėme socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą, padėjome išmokti naujų darbinių ir gyvenimo įgūdžių. Tačiau jokie socialiniai darbuotojai, psichologai ar policijos pareigūnai vieni neužkirs kelio šiam baisiam nusikaltimui, jei pati bendruomenė abejingai stebės aukų kančias, nedrįs įvardyti nusikaltėlių, neieškos šio reiškinio priežasčių. Tiek verbuotojai, suteneriai, tiek pačios aukos yra iš tų pačių ar kaimyninių miestelių, neretai augo ir gyveno vieni šalia kitų, mokėsi tose pačiose mokyklose.

Kviečiame netylėti, duoti atkirtį prekeiviams žmonėmis, jų pagalbininkams, nes tokių pelnas – tai sulaužyti tautiečių likimai, artimųjų skausmas ir neviltis. Sužinoję apie išnaudojimą, kreipkitės į policiją, prokuratūrą, į Lietuvos ,,Carito“ programą ,,Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“.

Dėmesio! VISĄ PARĄ veikia mūsų programos SOS numeris +370-679-61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusiuosius nuo prostitucijos, seksualinės prievartos, įvairių prekybos žmonėmis formų, pabėgusius nepilnamečius. Šiuo numeriu skambinti kviečiame ir šeimų narius, bet kokių tarnybų atstovus, įtariančius apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atvejį. Mūsų specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Lietuvos ,,Carito“ programos
,,Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ 

vadovė Kristina Mišinienė
 
 
Savaitraštyje  „Didmiestis“ Nr. 136
Publikuota 2016 m. vasario 5 d.
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE JAV ambasados iniciatyvos Lietuvoje prieš prekybą žmonėmis
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...